Kā sevi iedvesmot darbam?

Motivācija

Kā sevi iedvesmot darbam?

Katrs no mums zaudē iedvesmu darbam, bet ko darīt?

Ik pa laikam pat visstrādīgākie cilvēki zaudē iedvesmu jeb dzirksti darīt darbu.

Tā ir realitāte, ar kuru katram no mums ir jāsaskaras gandrīz katru dienu, bet ko darīt, kad tu jūti, ka vairāk negribas strādāt? Vai risinājums rodams atpūtā, vai izklaidē vai citur?

Lieta tāda, ka cilvēka prāts ir ļoti slinks – tas grib visu paveikt ar minimālo piepūli, kada iespējama. Vēl jo vairāk, ja jums ir kāda garīga saslimšana, tad ķermenis un prāts pretosies darīt darbu vēl vairāk.

Manuprāt, pilnīgi novērst šo vēlmi aizstāt smagu darbu ar citām vieglākām lietām nav iespējams. Vienalga, vai jums ir 20, 50 vai 90 gadi!

No savas pieredzes varu teikt, ka arī man ir bieži vien saņemties un veikt smagu garīgu vai fizisku darbu – it īpaši, ja man psiholoģiski nesaista vai nepatīk noteiktais darbs.

Bet esmu atradis dažus vienkāršus un visai efektīvus līdzekļus, kā cīnīties ar sava paša prātu.

Pirmais veids: Miegs

Jā, miegs ir ļoti efektīvs veids kā sevi iedvesmot. Ja jūs jau vairākas nedēļas esat miega badā, guļot tikai 6 stundas naktī, tad jums būs sevi grūti nomotivēt darīt grūtu garīgu un fizisku darbu.

No fiziskā viedokļa jūsu ķermenis nespēs atjaunot muskuļus ar tikai 6 stundām naktī un no garīgā viedokļa būs tas pats – smadzeņu šūnas nespēs atjaunoties.

Miegs ir jo īpaši svarīgs, ja jums ir kāda garīga saslimšana, kā piemēram, depresija. Arī mani ik pa reizei piemeklē sezonālā depresija, kad tu vienkārši nespēj normāli funkcionēt, ja neesi kārtīgi izgulējies.

Bet ar miegu ir interesanti, jo var arī pārāk daudz gulēt (vairāk kā 12 stundas naktī). Ja tu pārāk ilgi guli, tad arī var izveidoties depresīvs un nomākts stāvoklis.

Otrais veids: Mūzika

Ja jūs esat kaut nedaudz muzikāls cilvēks, tad jūs zināt, par ko es šeit runāju.

Ir maz veidu, kas ir efektīvāki, lai aizšķiltu dzirksti jūsu prātā vairāk strādāt kā mūzika. Mūzika ir ļoti spējīga – it īpaši, ja jūs klausāties mūziku, kas jums ļoti patīk dotajā momentā.

Personīgi par sevi runājot, mūzika var dažu minūšu vai pat sekunžu laikā motivēt darīt vairāk un nostādīt sevi produktīvā mentālā stāvoklī.

Un mūsdienās ir tāda lieta kā YouTube, kur var atrast kaudzēm mūzikas video par baltu velti. Nav pat jāpērk tādās vietnēs kā Apple iTunes, lai arī es esmu tur pircis ļoti daudzus albumus un ik pa reizei ieteiktu arī citiem nopirkt kādu gabalu, nevis tikai nokačāt torrentos.

Nezinu kā tieši mūzika strādā, bet no savas pieredzes varu teikt, ka mūzika palīdz emocionāli ko sajust – iedvesmu respektīvi. Protams, katrai mūzikai ir savi plusi un mīnusi, runājot par to, kādas emocijas tā spēj radīt.

Trešais veids: Pastaiga

Pēdējais no maniem favorīta veidiem kā iedvesmot sevi darbam, ir vienkārša izstaigāšanās. Pastaigai nav jābūt specifiskai – jūs varat pat aiziet vienkārši uz veikalu, lai nopirktu ēdamo. Pastaigai jābūt kādus 3000 soļus garai vai pāris kilometrus garai, ieskaitot turp un atpakaļ ceļu.

Bet galvenais plus pastaigām ir tas, ka jūs pilnībā atslēdzaties no darba, lai varētu pēc kāda laika tam pieslēgties no jauna ar daudz lielāku motivāciju un produktivitāti.

Kā tu rod sevī iedvesmu vairāk strādāt?

Atstāj savu iedvesmas veidu komentāros apakšā…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *