Vai mārketingu var iemācīties jebkurš?

Motivācija

Vai mārketingu var iemācīties jebkurš?

Mārketings prasa noteiktu domāšanas veidu.

Jā, es uzskatu, ka mārketingu var iemācīties 99% cilvēku uz pasaules. Tas nav tik sarežģīts kā atomfizika. Jautājums ir tikai cik augstā līmenī mēs gribam apgūt mārketingu?

Par mārketingu var būt ļoti vispārīgas zināšanas un stipri padziļinātas zināšanas.

Ja uzņēmējs nav gatavs rakties dziļi iekšā mārketingā 10 gadu garumā, tad viņam tas arī nav jādara, ir kaudzēm mārketinga speciālistu, kurus var noalgot, lai viņi palīdzētu.

Es personīgi esmu veltījis ļoti daudz laika, lai apgūtu mārketingu – tie būtu kādi 9 gadi nerimstošas mārketinga studēšanas un tā pielietošanas manos dažādajos biznesos gadu gaitā.

Un es neteiktu, ka šīs zināšanas būtu nākušas viegli, bet mācīties mārketingu ir līdzīgi kā mācīties gandrīz jebkuru citu priekšmetu. Tikai es to nemācos akadēmisku nolūku dēļ, lai mācītu to citiem skolā. Lielākoties es mācos mārketingu, lai pielietotu savos biznesos.

Manuprāt, tas arī mārketingam tik īpašs – ka to mācās lielākoties, lai pielietotu savos nolūkos, nevis atreferētu skolās studentiem.

Ja man jautātu, vai Latvijas biznesa īpašniekam vajag mācīties mārketingu, es uzreiz atbildu, ka viss ir atkarīgs no tevis paša. Vai tu gribi veltīt tūkstošiem stundu lasot mārketinga tekstus un skatoties video vai klausoties audio? Ja negribi kārtīgi piepūlēties un tava stiprā puse jau ir citur, tad tev nav jātērē laiks mārketingam. Bet, lai arī kā negribētos lielam korporatīvam biznesa īpašniekam mācīties mārketingu un reklāmu, pamati tāpat būs jāsaprot. Bez tā neviens nevar iztikt mūsdienas apstākļos. Mārketings ir visur, kur tu vien pagriezies!

Labs mārketings prasa dziļi stratēģisku domāšanu. Ir jāgūst bauda no analizēšanas, citādi tu neiemācīsies daudzās mārketinga sistēmas, stratēģijas, principus un taktikas.

Cik ilgi jāmācās mārketings? Protams, to var mācīties 10, 20 gadus un pat visu mūžu. Bet, es teiktu, ka 1 vai 2 gados jau var diezgan padaudz iemācīties, ja dienā velta kādas 2 vai 3 stundas.

Tātad secinājums ir skaidrs – mārketingu var iemācīties jebkurš, tikai jautājums cik ļoti tu to gribi!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *